השראה לדרך
"כשאתה רוצה משהו, היקום כולו נחלץ לעזרתך כדי שתגשים את המשאלה שלך"
האלכימאי
לקוחות מספרים
"מעולם לא אהבתי ספורט אך בסדנת שינוי אורח חיים בשילוב תנועה מהנה של רעיה למדתי לאהוב ספורט, לאהוב את התחושה הנפלאה כשכל הגוף נושם. אני מחכה לימי ראשון ושלישי כמו לאוויר לנשימה"
נעמי
לקוחות מספרים
"רעיה יודעת היטב להתאים את מבנה הטיפול לכל אחד באופן אישי, סוף סוף מצאתי דיאטנית שהיא לא רק מקצועית, אלא גם מישהי שאפשר לשתף, לחלוק ולהגיע איתה לתוצאות אמיתיות"
אנה ר

מאמרים על אכילה

לא על סלט לבדו...

עקרונות לאכילה מודעת

בתרבות "הפאסט פוד" שלנו, אכילה נהייתה עוד מטלה, עוד משהו שאנחנו צריכים לעשות מבין רשימת העיסוקים האחרים במשך היום, וזה עוד במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב, אנחנו נזכרים באוכל רק לקראת הלילה, בבית, כאשר אפשר לנשום מעט ולא נשאר כוח, חוץ מליפול על הספה מול הטלויזיה. האם זה נשמע מוכר? כיצד הגוף שלנו מתייחס לזה? לרוב כחוסר כבוד, זלזול והזנחה – והוא צודק.

המשך קריאה: לא על סלט לבדו...

הכל אפשרי עבורך!

הכל אפשרי עבורך

אנחנו כל כך רוצים להרזות, לרכוש הרגלים בריאים ולשפר את איכות החיים שלנו, מאוד רוצים, אך משהו מתפקשש בדרך. רובנו גם יודעים איפה הבעיה ומה צריך לעשות, אז כיצד עושים את הצעד הראשון? ומה שיותר חשוב ומשמעותי, כיצד הופכים את השינוי לחלק בלתי נפרד מאיתנו? מה אפשר לעשות כדי שהפעם זה יהיה לתמיד?

להלן 5 שלבים שיעזרו לכם להפוך את ההרגלים החדשים לאורח חיים:

1.

תתמקדו ביעד אחד בלבד. אנחנו נוטים "להתפזר" בקביעת מטרות ויעדים, הרי אנחנו רוצים הכל, ואם אפשר – "עוד אתמול". ואם החלטתנו לשנות הרגלים, אז אנחנו רוצים לשנות את הכל ועכשיו! במציאות זה לא עובד ותוצאה של זה – דיאטה נוספת בעתיד הלא רחוק. אז מה כן יעבוד?

פוקוס על יעד אחד ממקד אותכם ונותן לכם את האפשרות להביא את כל האנרגיה שלכם לאותו יעד. זה יכול להיות כל מה שדורש שינוי: לשתות יותר מים, להתחיל לקחת סנדוויץ לעבודה, לצמצם אכילת מתוקים למנת מתוק יומית או לעשות משהו מפרגן ומפנק לעצמכם (כן, לעצמכם, בלי לחכות שמישהו אחר יעשה את זה... קשה, אך אפשרי). מיקוד בדבר אחד, קטן, יביא אותכם לתוצאות מדהימות!

המשך קריאה: הכל אפשרי עבורך!

שש טכניקות פשוטות לאכילה מודעת

היום זה לא סוד עבור אף אחד שהרזיה ושיפור המצב הבריאותי זו לא דיאטה קצרת מועד אלא שינוי אמיתי באורח חיים ובהתנהגות האכילה בפרט. מה שאמור לנהל אותנו בעניין של לאכול או לא לאכול זו תחושת רעב ושובע, אותה תחושה שלהרבה מאיתנו אבדה במשך שנים של אכילה "על הדרך", "תוך כדי" ו"כלאחר יד". על מנת להחזיר לעצמנו את היכולת להבחין בין רעב ושובע, נצטרך ללמוד מחדש להקשיב לסימנים, שהגוף שלנו נותן. הדרך היעילה ביותר לשפר את התקשורת עם הגוף, על מנת להחזיר את התחושות רעב ושובע היא אכילה מודעת.

העיקרון הבסיסי של אכילה מודעת הוא להשתמש בחמשת החושים (ראייה, שמיעה, תחושה, טעם וריח) בזמן האכילה. אכילה מודעת הינה אכילה שמכבדת את הגוף ובכך גורמת לו לעכל טוב יותר את המזון, יחד עם תחושה גופנית והרגשה כללית טובה יותר.

להלן מספר דרכים להפוך את האכילה למודעת יותר ובכך לעשות עוד צעד לעבר גוף רזה יותר, בריא יותר והרגשה טובה יותר.

המשך קריאה: שש טכניקות פשוטות לאכילה מודעת

עשרה צעדים לגוף אנרגטי ובריא

בעידן המודרני, המודעות לבריאות עולה מיום ליום. כל יום חדש מביא לנו כתבה או תוכנית חדשה על מוצר או מאכל מסוים שיעזור לנו להיות בריאים יפים וצעירים.

בכתבה זו החלטתי לקחת את ההמלצות הרגילות של תזונה נכונה ולהרחיב את ההסבר, למה בעצם זה חשוב. אני מאמינה שכשמשהו מספיק חשוב לנו ואנחנו מבינים לעומק את הרציונל של ההמלצה, קל לנו יותר לאסוף את הכוחות ולעשות צעד ראשון לעבר הפעולה.

בדיוק כפי שרכב חייב דלק טוב ואיכותי לצורך תפקודו התקין, כך גם גוף האדם חייב לקבל מזון בריא ומזין לצורך תפקודו התקין. התפקוד היומיומי אינו מתבטא רק בתפקוד הפיזיולוגי, אלא גם בביטויים המנטאליים והנפשיים - מצב רוח, מחשבות, רגשות. למשל, אם לגוף יהיה חסר אב מזון כלשהו, זה יכול להתבטא במצב רוח ירוד וחולשה, מה שבוודאי יפגע בפעילות ובתפקוד.

הנה 10 כללים לשמירת ובריאות מרבית ומשקל תקין, עם הסבר מפורט למה זה חשוב?

1.

אכלו לאט ולעסו את המזון היטב:אכלו לאט ולעסו את המזון היטב: לעיסה טובה מסייעת לעיכול טוב יותר של מזון ואכילה איטית מביאה להרגשת שובע שרבים מאיתנו שכחו מהי.

כאשר אנחנו אוכלים "בדרך", המוח שלנו אינו קולט שאכלנו.

יש לזה כמה השלכות: קודם כל, אנחנו נהיה רעבים כעבור פרק זמן קצר יותר, ובנוסף לא נהנינו מהאוכל. זה אומר שכעבור זמן קצר נחפש "משהו טעים" שייתן לנו את סיפוק והנאה וגם איבדנו כמה מרכיבים חשובים בדרך כי העיכול לא התבצע כמו שצריך.

המשך קריאה: עשרה צעדים לגוף אנרגטי ובריא