לקוחות מספרים
"רעיה יודעת היטב להתאים את מבנה הטיפול לכל אחד באופן אישי, סוף סוף מצאתי דיאטנית שהיא לא רק מקצועית, אלא גם מישהי שאפשר לשתף, לחלוק ולהגיע איתה לתוצאות אמיתיות"
אנה ר
לקוחות מספרים
"מעולם לא אהבתי ספורט אך בסדנת שינוי אורח חיים בשילוב תנועה מהנה של רעיה למדתי לאהוב ספורט, לאהוב את התחושה הנפלאה כשכל הגוף נושם. אני מחכה לימי ראשון ושלישי כמו לאוויר לנשימה"
נעמי
השראה לדרך
"כשאתה רוצה משהו, היקום כולו נחלץ לעזרתך כדי שתגשים את המשאלה שלך"
האלכימאי

עשרת הדברות של מיינד-איט

1.

במקום "דיאטה" בחרו באיכות חיים! הפניית המיקוד למשהו חדש וחיובי תקל על תהליך השינוי ותהפוך אותו למהנה יותר ובעל משמעות רחבה יותר. במקום המילה "דיאטה" שיוצרת ברוב המקרים קונוטציה שלילית של ויתור, הגבלה, סבל ורעב, מצאו מילה או צמד מילים חדש. לדוגמה: "הרגלים חדשים", "איכות חיים", "החזרת הבריאות לגוף" ועוד המון אפשרויות נוספות.

2.

דאגו לכבד את הגוף ולדאוג לצרכים הפיזיולוגיים שלו. אספקה נאותה ומתאימה של כל אבות המזון בזמן המתאים, תספק את הצרכים הפיזיולוגיים של הגוף ותפחית משמעותית אכילה בלתי מבוקרת. בנוסף יהיה שיפור במודעות לתחושת הרעב והשובע, כיוון שאפשר יהיה לקלוט בקלות רבה יותר את האיתותים של הגוף.

3.

העלאת המודעות לתחושת מלאות תסייע לאכילה מאוזנת יותר. הקשיבו לתחושת המלאות שהגוף מספק לנו כאשר אינו זקוק יותר לאוכל. עצרו באמצע הארוחה, קחו נשימה עמוקה ושאלו את עצמכם באיזו דרגת רעב אתם נמצאים כרגע. חזרו על אותה פעולה לקראת סוף הארוחה.

4.

הורדת האיסורים תביא שלווה ושמחה תחזור לאכילה שלכם. עשו "שלום עם האוכל", חדלו מהמלחמה הבלתי פוסקת! מזון אינו האויב שלכם, הוא מקור לאנרגיה והינו אחד מהנאות החיים שלכם! איסורים והגבלות רק מחמירות את מעגל האשמה והכישלון, כיוון שאסור, הינו תמיד פרי נחשק.

5.

ללא ביקורת מתמדת יהיה קל יותר לפרוש כנפיים ולהצליח בתהליך. בקשו מה"שוטר", הנמצא בראשכם וקובע חוקי דיאטה בלתי הגיוניים, מבקר אתכם על כל ביס שאכלתם ואינו מפרגן כשצריך, לצאת לחופשה. הסבירו לו שאתם מודים לו על כוונות הטובות, אבל מרגע זה אתם בשליטה על האכילה שלכם.

6.

החזירו את ההנאה והסיפוק לאכילה ולחיים בכלל. מלחמות עם האוכל ודיאטות בלתי פוסקות, מוציאות את ההנאה מהאכילה ומהחיים בכלל. הנאה היא אחד המרכיבים ההכרחיים של בריאות טובה ואיכות חיים (well-being). כאשר אתם אוכלים את מה שאתם באמת אוהבים, באווירה טובה אתם נהנים מהאוכל ומתהליך האכילה, מה שגורם לצריכת מזון בכמות נאותה ומספקת.

7.

פרגנו והחמיאו לעצמכם יותר. מילה טובה ופרגון יעודדו אתכם להמשיך ולהשיג את מטרתכם הרבה יותר מאשר ביקורת והאשמות שווא.

8.

מצאו פעילות גופנית מהנה, מה שאתם באמת אוהבים לעשות. הרי יש כל כך הרבה ענפים בתחום התנועה. זה כלל לא משנה אם זו הליכה, אופניים, ריקוד או יוגה, שחייה או פשוט טיול רגלי שאולי אפילו לא תקראו לו פעילות גופנית. העיקר הוא להניע את הגוף, להכניס אותו לתנועה מהנה עבורו ועבורכם. תתמקדו בכיצד זה מרגיש לכם להיות בתנועה, מאשר כמה קלוריות זה שורף. אם תרגישו כמה אנרגטיים זה גורם לכם להרגיש, אולי זה יהווה גורם הרבה יותר מוטיבציוני בשביל לקום מהספה ולצאת לטיול רגלי או שחייה או רכיבה על אופניים. ואם דווקא תרגול יוגה מזרים אנרגיות בגופכם, קדימה למה אתם מחכים?! העיקר שתהנו!

9.

כבדו את הרגשות שלכם. רגשות הם הרדאר שלכם למחשבות שמסתובבות שם. אם המחשבות הן חיוביות תרגישו טוב, אם המחשבות הן שליליות, רוב הסיכויים שההרגשה תהיה פחות טובה. רבי נחמן מברסלב אמר "אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך. ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות". בדקו מה המחשבות שלכם, אם הרגשתכם לא טובה. בדיקה כזו תמנע אכילה מיותרת שכלל וכלל אינה קשורה לרעב. לכבד את ההרגשה פירושה לקבלה, במקום לנסות להתעלם ממנה ולהטביע אותה בחפיסת שוקולד. אם תבינו מה מקור ההרגשה ובאילו מחשבות מדובר, תצליחו לכוון את המחשבות לכיוון חיובי יותר וההרגשה תשתנה פלאים.

10.

שאפו לבריאות טובה וחיים מספקים ומהנים יותר. בשביל להרגיש טוב ולהראות טוב אינכם חייבים לצרוך תזונה מושלמת, לעשות ספורט בלי הפסקה ולחשוב רק מחשבות חיוביות, בחרו מזון שמזין את גופכם וגורם לכם להרגיש אנרגטיים, חיוניים ושמחים יותר. בני אדם אינם מושלמים וגופכם אינו מצפה מכם שתהיו מושלמים. מספיק שהשגרה תהיה בריאה ומכבדת את הגוף ומדי פעם יהיו סטיות מהשגרה, זה בסדר וזה נכון. תרגישו שאתם נהנים מכל האולמות וזה יגרום לכם שמחה, סיפוק והנאה רבה ומה זה אומר? נכון, בריאות ואיכות חיים!

הרגע הטוב ביותר לשינוי, הוא עכשיו!