השראה לדרך
"כשאתה רוצה משהו, היקום כולו נחלץ לעזרתך כדי שתגשים את המשאלה שלך"
האלכימאי
לקוחות מספרים
"רעיה יודעת היטב להתאים את מבנה הטיפול לכל אחד באופן אישי, סוף סוף מצאתי דיאטנית שהיא לא רק מקצועית, אלא גם מישהי שאפשר לשתף, לחלוק ולהגיע איתה לתוצאות אמיתיות"
אנה ר
לקוחות מספרים
"מעולם לא אהבתי ספורט אך בסדנת שינוי אורח חיים בשילוב תנועה מהנה של רעיה למדתי לאהוב ספורט, לאהוב את התחושה הנפלאה כשכל הגוף נושם. אני מחכה לימי ראשון ושלישי כמו לאוויר לנשימה"
נעמי

הסיפור שלי

שמי רעיה ויינשטיין ואני דיאטנית, שלא מאמינה בדיאטות, איסורים והגבלות, אלא בשינוי אמיתי מקודקוד הראש עד לקצות אצבעות הרגליים!

אני נשואה ואימא מאושרת לשתי בנות – אמילי ואליאנה.
שתיהן מקסימות (ואני לגמרי אובייקטיבית :-)) ולמרבה ההפתעה, כל אחת מיוחדת בדרכה.
הן שונות כל כך, במראה, באופי ובמזג.
בזכותן אני לומדת על הייחודיות של כל אדם ועל הצרכים השונים של כל אחד. האימהות לימדה אותי להגיב לכל אחת מבנותיי בצורה שמתאימה לה ובכל פעם להבין מחדש מה נכון בכל רגע... מה שהתאים אתמול היום כבר לא רלוונטי. האימהות ואתגרי החיים שיכללו את יכולת ההבנה שלי ואת התגובה והמענה שאני מספקת, למדתי להמציא, בכל יום, פתרון חדש, ספציפי ומקורי לכל סיטואציה, כך זה בחיי הפרטיים וכך גם בחיי המקצועיים.

ותודה להורי שהביאוני עד הלום

קריירת הבריאות שלי התחילה אי שם בשנות ה-80 ברוסיה. אימא שלי, שהקדימה את זמנה, הייתה בעלת מודעות יוצאת דופן לאורח חיים בריא, הנביטה חיטה, אכלה ירקות חיים, זרעי פשתן ותרגלה יוגה. לעומתה, אבא שלי היה (ונשאר) חובב נקניקים, כיסונים ואוכל מטוגן ולא הבין למה ילדה צריכה לאכול "אוכל של ציפורים".
בתור ילדה, סבלתי מאוד ממאבק התמידי הזה – בריאות או טעם?
ובשנים מאוחרות יותר, שאלתי את עצמי שוב ושוב, האם זה חייב להיות כל כך קיצוני? בריא או טעים...

ועכשיו לעבר הרחוק פחות. סיימתי לימודי תואר ראשון במדעי התזונה באוניברסיטה עברית. מה למדתי? פיזיולוגיה ואנטומיה, ביוכימיה וכימיה, ביולוגיה ומדעי המזון, ידע נרחב על אבות המזון ותפקידם בגוף, ויטמינים ומינרלים וכל מה שתורם למערכת המשוכללת של הגוף או שחלילה פוגע בו. סיימתי את הלימודים עם ידע אקדמי נרחב ומעמיק אבל עדיין נשארתי עם שאלות יומיומיות:

 • למה אנחנו אוכלים – גם אם לא באמת רעבים?
 • למה אנחנו לא מפסיקים לאכול – כשבעים?
 • למה אנחנו ממשיכים לאכול גם כשלא טעים?
 • למה לעתים קרובות, אוכלים כאילו אנחנו על "טייס אוטומטי?”

השאלות האלה המשיכו להטריד אותי במשך שנות העבודה הראשונות שלי במערכות הבריאות: בבתי חולים ובקופות חולים. תמיד ידעתי, שאני רוצה לפתח גישה שתשלב את הגוף והנפש. הבנתי שאנחנו ישות שלמה – הוליסטית ולא ניתן להפריד גוף מרגשות, מחשבות ואמונות.

הרגשתי שחיקה ממתן תפריטים, משקילות שבועיות מלוות בתסכולים, התעייפתי מלראות אנשים עולים ויורדים במשקל שוב ושוב, התייאשתי מספירת קלוריות ובעיקר, כאב לי לחוש את הייאוש של אנשים, של אלה שמשתדלים ולא מצליחים ואלה שנורא רוצים, אבל כביכול, לא משתדלים מספיק.
מעולם לא סבלתי מעודף משקל, אך נושא של דמוי גוף הטריד אותי מאוד. לאורך שנים רבות הרגשתי שהגוף שלי לא מושלם כפי שרציתי שיהיה, לעיתים מצאתי את עצמי אוכלת כדי לפצות את עצמי על תחושה לא טובה ולא כדי להשביע רעב פיזי, הרגשתי מתוסכלת מהמצב וחיפשתי פתרון.

החלטתי למצוא כלים נוספיםת שיאפשרו לי לתת מענה מדויק יותר – למשקל עודף, למחלות הקשורות למערכת העיכול ומחלות מטבוליות שונות , בהתייחסות מכובדת לאדם ולגופו ועם תוצאות עקביות לאורך שנים.

בשנת 2005 למדתי כלי עוצמתי לשינוי שנקרא NLP -Neuro-Linguistic Programming ושימוש בכוח הדמיון, שמסייע בביצוע שינויים התנהגותיים, מחשבתיים ורגשיים.
מאז, אני מוכנה להעיד, ששיטת העבודה שלי וחיי האישיים השתנו פלאים התחלתי להשתמש בכוח המחשבה וכוח הדמיון וראיתי תוצאות מדהימות!
קראתי מחקרים מדעיים רבים בנושא המוח וכוח המחשבה וקיבלתי תשובות לרוב השאלות המטרידות.
התחלתי להתייחס לגוף שלי בצורה שונה, ממש כמו שמתייחסים לפרטנר. למדתי את שפת התת מודע וכבר לא הייתי זקוקה לאכילה רגשית, כי הייתי מוכנה להתמודד עם המחשבות והרגשות שלי.

התובנה החשובה ביותר בה זכיתי היא, שאין לנו אפשרות לשלוט במשקל שלנו, ממש כך! אנחנו יכולים לאפשר תנאים מתאימים, סביבה הולמת והרבה אהבה לעצמנו ולגופנו, אמונה ביכולות שלנו אבל רק הוא – הגוף שלנו, "יחליט" כמה קילוגרמים הוא משיל.
אנחנו עובדים על מטרה גדולה יותר ועונים על השאלה – בשביל מה אני רוצה לרדת במשקל? מה יקרה, כשזה יקרה? כיצד חיי ישתנו? אנחנו עובדים על מה שאנחנו רוצים באמת!

המשקל יתאזן בקצב שלו וכפועל יוצא מהעבודה שנעשה ולא להפך.

השכלה, התמחויות וניסיון מקצועי

דיאטנית קלינית בעלת תואר RD, Bsc במדעי תזונה – האוניברסיטה העברית

מנחה מוסמכת לקבוצות שינוי הרגלי אכילה, חשיבה והתנהגות

מאמנת אישית וקבוצתית

ומטפלת בכלים שלCBT ,NLP ודימיון מודרך.

וממשיכה ללמוד ולהתפתח כל הזמן

2016 קורס (cognitive behavioral therapy) CBT מכבי שירותי בריאות

2013 קורס תזונה בהריון – עמותת עתיד, עמותת דיאטנים בישראל

2013 קורס תזונה בריאטרית – עמותת עתיד, עמותת דיאטנים בישראל

2012 אכילה רגשית, כלים מעשיים לדיאטנית, בית ספר לאכילה רגשית – רוני מייזליש

2011 קורס ראיון מוטבציוני - מוריה גולן/עמותת שחף (שלב 1, 2 וסופרויזן)

2009 קורס הכשרת מנחים לקבוצות "שינוי הרגלי אכילה", מכבי שרותי בריאות

בהנחיית רבקה גרוס

2009 מדריכה מוסמכת למחול אירובי ועיצוב גוף, מכללה לחינוך גופני מכון וינגייט

2008 – הכשרת מנחים לקבוצות סגורות – קבוצות סוכרת, בהנחיית רבקה גרוס

2005-2007 - NLP Master Practitioner – מנחה NLP ודמיון מודרך, אוניברסיטת חיפה ומכללת רטר

2007-2008 אימון אישי וקבוצתי COACHING - אוניברסיטת חיפה

2006 – המפגש הטיפולי ומיומנויות הראיון – אוניברסיטת חיפה, המרכז הקליני הבין תחומי

2006 – תוספי מזון, בי"ח רמב"ם ועמותת עתיד .

2005 –תהליכי שינוי והשתנות – העצמת המטופל, בהנחיית דר' משה משעלי

1998- 2002 – תואר ראשון במדעי התזונה, אוניברסיטה עברית בירושלים, כולל סטאז' קליני בבית חולים רמב"ם חיפה

מזמינה אותך להצטרף אלי לתהליך של שינוי אמיתי, ללמידת שפה חדשה, שפת התת- מודע, שמכילה סודות רוחניים ועוצמתיים לתקשורת טובה יותר עם עצמינו ועם הגוף שלנו.
תהליך מרתק שבמהלכו, נלמד, נחווה, נבכה, נצחק ונגיע לחיים מלאים מאוזנים ובריאים יותר.

האני מאמין שלי

 • אני מאמינה בייחודיות של כל אדם –כל אחד ייחודי ומיוחד, לכל אחד קצב חילוף חומרים, מבנה גוף, מצב בריאותי, מחשבות ואמונות, רצונות והעדפות משלו, חשקים והסבר אישי לשאלה למה הוא אוכל בצורה כזו או אחרת.
 • אני מאמינה בכבוד לגוף – הכוונה, מילוי הצרכים הבסיסיים: מזון איכותי, איזון בהרכב הארוחות, אספקת מזון נאותה ולא "על רגל אחת" או "כל מה שבא ליד", מודעות למה, איפה ואיך אנחנו אוכלים. המשמעות היא כבוד למי שאנחנו.
  גישתMINDEAT מבררת את הנושאים האלו לעומק.
 • אני מאמינה בבחירה אישית – הזכות לבחור ולקבל החלטות ואחריות על המעשים שלנו שמורה לכל אחד. הדבר נכון גם בתזונה האישית. אנחנו האחראיים היחידים למה שנכנס לגוף שלנו. כשההבנה מחלחלת, שהאכילה היא מתוך בחירה ולא מתוך "השתלטות כוח העליון", מגיעה התובנה על מידת האחריות האישית, תחושת האשמה נעלמת יחד עם המלחמה הפנימית.
  השינוי הוא הדרגתי, מתוך מקום אוהב וחם שמאפשר התמדה ושמירה על ההרגלים החדשים שנרכשו ועל משקל רצוי לאורך זמן.
 • אני מאמינה בהתבוננות הוליסטית על האדם – אמרנו שמשקל הוא סימפטום בלבד, נכון? לכן הוא אינו המטרה היחידה ואינו המדד היחיד להצלחה.
 • אני מאמינה שעודף המשקל הוא לא הבעיה אלא הסימפטום. מתחת לקילוגרמים העודפים מסתתרת בעיה שמכבידה על החיים ועל הזרימה הטבעית שלהם. זו יכולה להיות בעיה של דימוי עצמי, של קושי בדחיית סיפוקים, באי מימוש, בהעדר תעסוקה מתאימה. הגדרת מרכז הכובד (תרתי משמע) תוביל לדרך פעולה שתניב שינוי רצוי בדרך החיים וגם במשקל.
 • אני מאמינה שהשינוי אפשרי – תמיד ואף פעם לא מאוחר. במהלך שנות העבודה עם אנשים גילתי, שאמונה תמימה ביכולת הטמונה בכל אחד היא מתכון מעולה להצלחה.

במה אני לא מאמינה

 • אני לא מאמינה באיסורים והגבלות. הצמצום יוצר תחושת "מסכנות" שגורר צורך בפיצוי ובאכילת יתר, משם הדרך לאכזבה קצרה והתסכול והאשמה מצטרפת ל"חגיגה". ולכל אחד יש את רפרטואר התסכול שלו, אחד פונה למתוקים, שני לפיצוחים... כי אין כבר טעם וחבל על המאמץ. וכל זה, כי הריסון קשה כל כך.

אני לא מאמינה בספירת קלוריות ובדיאטות. הגבלות ואיסורים יוצרים חשקים ורצון עז לפרוץ את הגבולות, שהקמנו במו ידנו.

אני מאמינה בחיים שיש בהן ידידות אמיצה עם הגוף ותחושת שלמות עם מי שאנחנו, לכל אחד יש את הקצב אישי והלמידה אישית בדרך.

אני מרגישה תחושת שליחות להיות חלק מבניית תמונת המטרה האישית שלך. אני מזמינה אותך לבנות אותה ביחד איתי ולחוות אותה במלואה.