לקוחות מספרים
"מעולם לא אהבתי ספורט אך בסדנת שינוי אורח חיים בשילוב תנועה מהנה של רעיה למדתי לאהוב ספורט, לאהוב את התחושה הנפלאה כשכל הגוף נושם. אני מחכה לימי ראשון ושלישי כמו לאוויר לנשימה"
נעמי
השראה לדרך
"כשאתה רוצה משהו, היקום כולו נחלץ לעזרתך כדי שתגשים את המשאלה שלך"
האלכימאי
השראה לדרך
"סוד ההצלחה הוא דבקות במטרה"
בנימין דיזראלי

השפע והשפעתו על חיינו

אנו חיים בעולם שמציע שפע אין סופי, מגוון של תפריטים בריאים ומאוזנים, אין ספור פתרונות להרזיה מוצלחת. כל זאת, יחד עם מודעות גוברת לעיסוק בפעילות גופנית. תנאים מיטיבים לכל מי שמעוניין בחיים בריאים – בגוף חטוב.
ובכל זאת, רבים מאתנו מתמודדים ונאבקים בעודף משקל, מתייסרים בדימוי גוף נמוך, בהרגשת תסכול וייאוש או במקביל, מתמודדים עם מצב בריאות ירוד הנובע מתזונה שאיננה בריאה. הידע לכאורה קיים, אבל אנחנו לא מיישמים, מדוע?

האם אנחנו חיים בסרט?

הפרסומות ששוטפות את תודעתנו מנסות למכור לנו דימוי גוף מושלם והרזיה קלה ללא מאמץ. הון עתק נשפך מידי שנה על כמוסות, אבקות, מכשירי רטט ותוכנית הרזיה שמבטיחות השלת קילוגרמים עודפים בפרק זמן קצר, הכול על מנת להשיג את הגוף החלומי.

אך משהו מתפספס כאן, השאלה מה?

כמה פעמים נתקלתם בתופעה שדווקא בתקופה בה אנחנו בהתכווננות לסגל אורח חיים נכון ולאמץ שינוי הרגלים, אנחנו נכנעים ונשאבים לדפוסי ההתנהגות ולהרגלים הישנים והמוכרים? ואז חשים דרדרת של רגשות שליליים: אשמה, תסכול, ייאוש ותחושת כישלון...

לחשב מסלול מחדש

שנות הניסיון הרבות שלי הובילו אותי להבנה, ששינוי התנהגותי בלבד לא מניב את התוצאה הרצויה.

גישת MINDEAT – shape your health מאפשרת תפיסה חדשנית הוליסטית בהתבוננות על הגוף האנושי.

המבנה של השיטה מציע התבוננות על שלושה מרכיבים:

התנהגות – פעולות פיזיות.

רגשות – מה שצפון בלב.
תודעה (מיינד) – הפרשנות האישית לפעולות והרגשות.

Venn Diagram .
שינוי תזונה, שמכיל רק את המרכיב ההתנהגותי משאיר אותנו "רעבים" ולא מסופקים. כיוון, שתחושת שובע אמתית אינה רק שובע פיזי, אלא היא תוצר של היבטים רחבים של חיינו: תחושה של חיים מספקים ובעלי משמעות, קבלה עצמית, תחושת נינוחות בסביבה בה אנו חיים ועוד.

גישת shape your health -MINDEAT , שואפת להתייחסות עמוקה ורחבה לנושא הבריאות. לא רק שינוי גופני אלא שינוי בתפיסת החיים, בהתייחסות לעצמי ולסביבה שלי. השינוי בתזונה חשוב ככל שיהיה מתגמד נוכח שינויים עוצמתיים בתפיסות החיים.

אני התת-מודע שלך: "נעים להכיר "

בתהליך העבודה נלמד את שפת הדימויים של התת-מודע, השפה כוללת סמלים שמתקשרים עם התודעה כשהגוף הוא "הרשת האלחוטית" שבה עוברים האותות. פיענוח השפה על סמליה ומשמעותם תאפשר שינוי התנהגות ממקום עמוק, בוגר ואחראי יותר.

ליאת (שם בדוי) בת 37, נשואה ואימא לשתי בנות

ליאת הגיעה אלי לאחר שהעלתה 6 ק"ג למשקלה. היא הספיקה לנסות כמה דיאטות ללא הצלחה. עודף המשקל הפריע לה במראה, בתחושת הכבדות. היא הרגישה עייפה ומותשת. ליאת עבדה במשמרות ונשנשה רוב היום מתוקים ובצקים. היא ידעה, שהתנהלותה אינה בריאה וגרמה לה לעלות במשקל, אך היא לא הצליחה לעצור. אין ספק שהבעיה לא הייתה היעדר מידע והתעלמות מהנושא. ליאת התקשתה ליישם, למה?

החלטתנו, יחד עם ליאת, לחקור את מה שעובר עליה וניסינו לברר מה התת- מודע אומר לה. גילנו שהתת-מודע שולח לליאת מסרים ,דרך הגוף, דרך האכילה. משמעות המסר הייתה, שליאת מאוד עייפה ועובדת קשה מדי, מעבר ליכולות שלה ולכן מגיע לה פיצוי, פחמימה מנחמת, שתאפשר להתמלא בכוחות ולהמשיך במרוץ החיים התובעני.

ליאת הסכימה לראות שמגיע לה הרבה יותר מקובית שוקולד, מגיע לה זמן פנוי לעצמה, מגיע לה לשים את עצמה בראש סדר העדיפויות, ולהתחיל להשקיע בעצמה ובגוף שלה.

במפגשים הטיפוליים מצאנו דרכים "להתיידד עם הגוף". חשבנו יחד על אלטרנטיבות, שיאפשרו לליאת להמשיך לאחוז בכל התפקידים שלה, אבל באיזון נכון יותר.
היא החליטה, שהיגיע הרגע לחלק את זמנה נכון יותר, בצורה מאוזנת יותר, מתוך שמחה וחום הלב. ליאת תמשיך להיות אימא טובה ולכן היא תקדיש גם זמן לעצמה, היא תתחיל לבצע פעילות גופנית, היא תחתוך לעצמה ירקות לעבודה, ליאת הבינה שלדאוג לעצמה זה לא מותרות זה בסיס קיומי לחייה. שינוי כזה, שנובע ממקומות הנפש העמוקים, יבסס את מקומו כדרך חיים לאורך שנים רבות.

התקשורת המיטבית בין תת מודע, גוף ותודעה, תאפשר הבנה מלאה של מה שקורה בגוף ובאיזו דרך רצוי לפעול והיכן להתחיל כדי להרגיש טוב יותר ולחיות חיים מלאים ובריאים.

אוכל, היה ויהיה תמיד אחת מהנאות החיים – זו עובדה. אוכל שתופס נפח גדול מדי בחיינו, מדליק נורית אזהרה – התת-מודע מנסה להגיד לנו משהו, מה הגילוי טומן בחובו?
זה מה שעלינו לגלות ולטפל, קודם במקור ואחר כך בהתנהגות, בהמשך יגיע גם השינוי הגופני -פיזי.

שיפור התקשורת עם הגוף שלנו והבנת שפת הגוף, תחולל תפנית משמעותית – ­שיפור בריאות הגוף והנפש, ויסות האכילה, הנאה אמתית מהאוכל ומהאכילה וכך קיים סיכוי טוב, שהגוף יהיה מוכן לשחרר את העודפים ולהגיע למשקל האופטימלי עבורו. ובונוס נוסף –שיפור בתופעות גופניות מטרידות כמו: הפרעות במערכת העיכול, רמות סוכר לא מאוזנות, כאבי ראש, לחץ דם גבוה.

מוזמנים לצאת איתי לדרך מרתקת וחווייתית.
דרך בה נכיר את הגוף ונקשיב למשאלות הנפש.

רעיה ויינשטיין
דיאטנית שמאמינה בך ובגוף שלך ולא בדיאטות