השראה לדרך
"סוד ההצלחה הוא דבקות במטרה"
בנימין דיזראלי
לקוחות מספרים
"רעיה יודעת היטב להתאים את מבנה הטיפול לכל אחד באופן אישי, סוף סוף מצאתי דיאטנית שהיא לא רק מקצועית, אלא גם מישהי שאפשר לשתף, לחלוק ולהגיע איתה לתוצאות אמיתיות"
אנה ר
לקוחות מספרים
"מעולם לא אהבתי ספורט אך בסדנת שינוי אורח חיים בשילוב תנועה מהנה של רעיה למדתי לאהוב ספורט, לאהוב את התחושה הנפלאה כשכל הגוף נושם. אני מחכה לימי ראשון ושלישי כמו לאוויר לנשימה"
נעמי

הכל מתחיל מהתלהבות

להתחיל מהתלהבות

בכל פעם שאנחנו חושבים על התחלות חדשות ושינוי אורח חיים הכולל שינוי הרגלי אכילה והתנהגות כנראה ששווה להתחיל מהתחלה - מהתלהבות! (הכוכבת המתלהבת בתמונה היא הבת שלי אמילי)

אפשר להגיד שמה שיניע את מנוע שינוי הרגלי האכילה ויביא להשגת המשקל הנחשק, זה להתחיל להתלהב מהתהליך ומהמשקל החדש שאנחנו שואפים להגיע אליו.

חוקרים בתחום המוח טוענים שהמיינד שלנו (התודעה) לא מבדיל בין מה שאנחנו חושבים שזו האמת לבין האמת האמיתית.

ברגע שאנחנו מתחילים להתלהב מתהליך הירידה במשקל אנחנו בעצם אומרים לתודעה שלנו שהתהליך הולך להיות מהנה ומלא בחוויות חיוביות.

זהו הצעד הראשון שלנו בדרך להשגת מטרה.

בדרך כלל כאשר ההתלהבות הראשונית חולפת אנחנו מתחילים לשמוע יותר את ההגיון שלנו שאומר לנו כמה פעמים כבר ניסינו וזה תמיד נגמר בכישלון וגם הפעם זה לא יצליח ולמה לסבול ולהשקיע אנרגיות סתם וכו' וכו'.

התלהבות מוגדרת כתחושה והבעה של התרגשות רבה, מלווה לעיתים בהתפעלות ונחשבת למרכיב רגשי חיוני להנעה ולעשייה האנושית. מה שנובע מכך זה שעל מנת להתחיל ולצעוד לעבר משקל החלומות שלכם חשוב ורצוי להצטייד בהתלהבות וחשיבה חיובית.

אני לא אומרת שכל רגע אמור לתת לכם את החוויה של החיים, במיוחד אם אתם אוכלים כרגע סלט ובמקום זה בכיף הייתם אוכלים שוקולד משובח, אבל אם להיכנס לכושר ולשנות הרגלי אכילה נשמע עבורכם כמו סיוט אחד גדול, אז כל עניין ההגעה למשקל הנחשק - תהיה לא קלה בכלל.

ברגע שההרגלים הם כבר חלק מהשגרה, גם אם ההתלהבות פוחתת ההרגלים כבר השתרשו ואינם דורשים מאבק יומיומי, אך ההתחלה חייבת להיות מלווה בהתלהבות להגיע למטרה ולעשות את המקסימום הנדרש.

אפשר לראות את עניין ההתלהבות בפעולה, כאשר בחור או בחורה מנסים לרדת במשקל על מנת לצאת למסע הדייטים או לפני הקיץ ויש נסיעה מתוכננת לנופש בחול מנסים להיכנס לבגד ים ולהראות סוף הדרך, או לפני אירוע חשוב מסוים או לפני תחרות ספורט שנורא רוצים להשתתף בה וכד'.

לפעמים אפשר להיזכר בהערצה באותם ימים כאשר בשביל להיראות טוב היינו מסוגלים לא לאכול יומיים ולבלות שעות בחדר כושר.

סיפור אמיתי מהקליניקה – אחת המטופלות שלי כל כך חיכתה לבואם של נכדיה מחו"ל וכל כך רצתה להיות מסוגלת לרוץ איתם ולהיות אנרגטית בשבילם שחודשיים לפני הגעתם מחו"ל התחילה לאכול ארוחות מסודרות, צמצמה כמויות, התחילה לשתות מים ונרשמה לחדר כושר, כל מה שתכננה לעשות במשך שנה ולא הצליחה. אבל... זו לא המטרה.

המטרה היא לעורר התלהבות ולהקנות לעצמנו הרגלים לאורך זמן ולא לחודשיים. מה שמעורר נוסטלגיה לאותם ימים שכשרצינו להשיג משהו, עשינו דברים משוגעים אלה לא המעשים עצמם או מה שרצים להשיג באותם הימים, אלא ההתלהבות שהרגשנו. ההתלהבות היא זו שהשאירה חותם חיובי על אותה תקופה.

אז אם נורא בא לכם היום להתחיל לצעוד לעבר החלום שלכם ואתם לא מוצאים את הכוחות הפיזיים והנפשיים להרים את עצמכם מהספה, הנה 8 רעיונות שאולי יעזרו לכם להתחיל ולהתלהב:

1.

סיבה לשינוי - תתמקדו בסיבה מאחורי השינוי שאתם רוצים לעשות. בשביל מה אתם צריכים את השינוי?

 • ירידה במשקל, שיפור מצב בריאותי, הרגלי אכילה בריאים יותר
 • מה המצב החדש יביא לחייכם? האם זה להראות מיליון דולר? לשפר את ביטחון העצמי ואז להתקבל לעבודה שאתם נורא רוצים? האם זה כדי להיות בריאים ואנרגטיים עבור הילדים, נכדים? האם זה סוף-סוף להתחיל להשקיע באני העצמי?
 • תתמקדו בסיבה ואם יש צורך כל הזמן תזכירו לעצמכם את הסיבה שהיא מקור ההתלהבות שלכם.

2.

תזכורת מוחשית - לפעמים צריכים משהו מוחשי על בסיס יומיומי על מנת להחיות את ההתלהבות בכל פעם מחדש. מטרת התזכורת הזו היא להזכיר לכם את המטרה שבגללה התחלתם את התהליך ואת הסיבה בשביל מה אתם רוצים להשיג אותה. זה יכול להיות שיר אהוב, תמונה, משפט מוטיבציוני שמלהיב אתכם כמו למשל "הכל אפשרי".

סיפור מהקליניקה: לפני כמה שנים הייתה אצלי מטופלת שהחזיקה את אבן המזל שלה בכיס ובכל פעם שנגעה בה או הייתה מסתכלת עליה הייתה נזכרת במטרה ומתמלאת בהתלהבות שהיא כבר בדרך לחלום שלה.

3.

תזכורת וירטואלית - כיוון שאנחנו חיים בעידן הטכנולוגיה, תשתמשו בה כדי להקל על עצמכם ותאפשרו לה לעזור לכם. אפשר לשים תזכורת יומית בסמארטפון החדש שלכם או בכל טלפון נייד או מחשב, כך שכל בוקר תקבלו הודעה עם משפט מוטבציוני, תזכורת מהי המטרה שלכם, סיבות למה המטרה חשובה לכם ומשימה יומית.

4.

שיתוף ותמיכה - תשתפו חברים, משפחה, בן או בת זוג אפילו עמיתים לעבודה בתהליך שאתם עוברים ובהישגים שלכם. תתחברו לאנשים (אפשר ורצוי גם להצטרף לקבוצת תמיכה) שעוברים תהליך דומה ותקיימו מפגשים משותפים. אפשר לבצע קניות של מזון בריאות ביחד, אפשר להיפגש לקפה ולדון בהישגים ובצעדים הבאים לעבר החלום שלכם.

תתעמלו ביחד – מחקרים מראים שאנשים מתעמלים במרץ רב יותר כאשר יש מישהו שמתעמל איתם ואחת הסיבות לכך זה שאנשים מלהיבים אחד את השני.

5.

יומן ההצלחות - נהלו את "יומן ההצלחה שלכם" או "בלוג ההצלחה שלכם" באינטרנט. הכתיבה הינה מקור להתלהבות, כי אתם כותבים על ההצלחות שלכם וגם יכולים לקרוא לאחר מכן מאיפה התחלתם ולאן התקדמתם מבחינת שינוי הרגלים, שינוי חשיבה והרגשה. אם זה בלוג אז גם תקבלו המון תגובות ותוכלו לשתף אנשים ואולי להחליף טיפים וחוויות.

6.

אימון התודעה - תאמנו את המיינד (תודעה) שלכם. תתחילו כל בוקר עם משפט מוטיבציוני שאתם אומרים אותו לעצמכם בקול רם. אפשר אפילו ליד המראה כדי להפעיל כמה שיותר חושים: לראות את עצמכם אומרים, לשמוע את עצמכם אומרים, לחוש את התחושות שיש בגוף כאשר אתם אומרים את המשפט. דוגמאות למשפטים מוטיבציוניים:

 • "היום יום נפלא בו הכל אפשרי!"
 • יש לי חלום ואני הולך/ת להשיג אותו
 • "אני אחייך לעולם והעולם יחייך אליי חזרה, יהיה לי יום נפלא היום"
 • "אני שווה את המאמץ!"

חברו את המשפט שלכם, שילהיב אתכם ליום חדש של פעולה למען המטרה שלכם!

7.

תרגיל לפני השינה - הנה תרגיל נחמד לפני השינה שיעלה חיוך על פניכם:

כל ערב לפני השינה נסו להיזכר במספר דברים שהצלחתם בהם היום. אל תגידו שלא היו כי לעולם לא אאמין לכך.

גם אם אלו הדברים הכי קטנים.

 • אם למשל, תמיד אתם קונים מאפה בדרך הביתה והיום החלטתם לא לקנות -זו הצלחה!
 • אם תמיד אתם אוכלים קינוח אחרי הארוחה והיום החלטתם לשתות כוס תה במקום – זו הצלחה!
 • אם שתיתם כוס מים אחת יותר ממה שאתם שותים בדרך כלל – זו הצלחה!
 • אם חשבתם מחשבה אחת חיובית על התהליך שאתם עוברים או על התקדמותכם לעבר המטרה – זו הצלחה!
 • אם קמתם בבוקר ובמקום להתלונן על עוד יום של עבודה מתישה אמרתם "איזה יום נפלא מחכה לי היום – זו הצלחה!

אני בטוחה שיש לכם עוד הרבה הצלחות להיזכר בהם ו... להודות לעצמכם על ההצלחות הללו. אתם תראו שהתרגיל הזה ילהיב אתכם להמשך הדרך!

8.

ואחרון חביב, שבחיים לא הייתי מוותרת עליו – פעילות גופנית. אולי תגידו שאין לכם כוח לזוז ואתם עייפים מהעבודה והריצות היום-יומיות ואין לכם זמן כי אחרי העבודה יש לכם משפחה שצריך להשקיע בה ואולי בעוד חודש כשהלחץ בעבודה ירד ואולי כשיהיה יותר כסף תרשמו לחדר כושר וכו' וכו'. נכון שתכננתם להגיד את זה? אז אני רוצה להגיד לכם משהו – אין משהו מלהיב יותר מאשר להסתכל במראה אחרי פעילות גופנית ולראות גוף חטוב ומוצק יותר (גם אם זה בהתחלה רק תחושה), אין משהו מלהיב יותר מההרגשה של אנרגיה הממלאת את כל הגוף, עקצוצים בשרירים ותחושת סיפוק והישג, הנה עשיתי את זה! תנועה נותנת אנרגיות, חיוניות וכוחות להתמודד עם כל קושי או מכשול בדרך, שווה להשתמש במקור המדהים הזה של התלהבות!

אז לסיכום, כל עוד ההתלהבות נמצאת בתוככם שימרו עליה, רעננו אותה כל יום, תהיו מודעים אליה כדי לוודא שהיא עדיין איתכם.

כאשר התלהבות בתוככם יש לכם את האנרגיה, הרעיונות, ההזדמנויות והכלים המתאימים להתקדם לעבר במטרה שלכם.

ההתלהבות נותנת תחושה עילאית של אין מעצורים והכל אפשרי, היא הופכת כל תהליך להרפתקה מהנה ומרתקת!

הדרך לעבר המטרה שלכם מתחילה מהתלהבות...

תתלהבו, לבריאות!