לקוחות מספרים
"רעיה יודעת היטב להתאים את מבנה הטיפול לכל אחד באופן אישי, סוף סוף מצאתי דיאטנית שהיא לא רק מקצועית, אלא גם מישהי שאפשר לשתף, לחלוק ולהגיע איתה לתוצאות אמיתיות"
אנה ר
לקוחות מספרים
"מעולם לא אהבתי ספורט אך בסדנת שינוי אורח חיים בשילוב תנועה מהנה של רעיה למדתי לאהוב ספורט, לאהוב את התחושה הנפלאה כשכל הגוף נושם. אני מחכה לימי ראשון ושלישי כמו לאוויר לנשימה"
נעמי
השראה לדרך
"סוד ההצלחה הוא דבקות במטרה"
בנימין דיזראלי

לנוע לעבר המטרה

לנוע לעבר המטרה

המון מאמרים וכתבות נכתבו ועדיין נכתבים על פעילות גופנית. כולם יודעים שפעילות גופנית חיונית לבריאות ולירידה במשקל. בשנים האחרונות מתפרסמים יותר ויותר מחקרים המראים שפעילות גופנית לא רק משפרת את מצבנו הגופני, אלא גם משפרת את בריאותינו הנפשית, את מצב הרוח וההערכה העצמית שלנו.

במאמר זה אני רוצה לדבר על הפעילות הגופנית היומיומית.

ידעתם שאנשים רזים נמצאים בתנועה כשעתיים יותר במשך היממה, מאשר אנשים בעודף משקל? גם אני לא ידעתי, אך זה מה שהראה דר' ג'יימס לוין, אנדוקרינולוג ממיו קליניק (Mayo-Clinic) שבארה"ב. במחקר נמצא שאנשים בעודף משקל מנצלים כל הזדמנות לחסוך באנרגיה, לעומת אנשים רזים שמשתמשים בגוף בכל הזדמנות.

מה שבהחלט אפשר להסיק מהמחקר זה שאם מטרתנו היא לרדת במשקל, אז אם נתאמץ וננסה לנוע קצת יותר במשך היום (תמיד אפשר לסחוט עוד אקסטרה תנועה), נצליח לשרוף הרבה יותר קלוריות וזה מבלי לבלות שעות בחדר כושר.

לפי המחקר של דר' לוין, הגברת התנועה במשך היום עבור אנשים שאינם רגילים לכך יכולה להשפיע על תהליך הירידה במשקל אפילו יותר מעבודה בחדר כושר, כיוון שככה הם מלמדים את גופם לנוע בכל הזדמנות אפשרית. אפשר לקרוא לזה תכנות מחדש של הגוף.

אז הנה מספר הצעות לעוד קצת פעילות יומיומית שתשפר את חילוף החומרים שלכם ותגרום לכם להיות אנרגטיים וקלים יותר:

  • השתמשו במדרגות במקום במעלית. אם אתם עובדים או גרים בקומה גבוהה, תעלו מספר קומות במעלית ואת השאר... תאתגרו את עצמכם בעליה ברגל.
  • במקום לבצע סיבובים חוזרים ונשנים בחיפוש אחר חנייה קרובה, חנו רחוק ונצלו את המרחק להליכה, גם אם זה רק מספר דקות, במצטבר זה מעלה את זמן הפעילות היומית שלכם.
  • כשאתם בקניות בסופר, נסו ללכת כמה שיותר מהר עם העגלה. יש לכך שני יתרונות - גם תרוויחו פעילות גופנית וגם תמנעו מקניות של מוצרים מיותרים, שאנחנו קונים כשאנחנו "מטיילים" בסופר.
  • צאו לפעילויות מהנות עם המשפחה/חברים. חשבו על פעילויות שהן באמת פעילות שמשלבות תנועה – הליכה בטבע במסלולים עם נוף יפה, משחקים אקטיביים, שחייה בים או בבריכה וכד'. זכרו שפעילויות מסוג זה לא רק מסייעות להרזיה, שריפת קלוריות ושיפור המצב הבריאותי, אלא גורמות לכם לחייך, לצחוק, להנות, כל אלה הן תחושות המזרימות לתוככם אנרגיה חיוניות ו... בריאות!
  • שימו לכם מטרה יומית ללכת למקום כלשהו שנמצא במרחק הליכה, ברגל במקום ברכב. זה יכול להיות מכולת, חבר או קרוב משפחה שגר לא רחוק או פשוט טיול למקום מסוים שאתם אוהבים להיות בו.
  • בזמן שאתם מחכים למישהו שמאחר, נצלו את הזמן הזה לתנועה – תלכו, תקפצו, תרקדו (כמובן כמה שהמקום מאפשר), גם ללכת מקצה החדר לקצה השני זו פעילות גופנית. ואם זה עוד יעלה חיוך על פניכם, אז הרווחתם כפליים: גם שרפתם קלוריות וגם שיפרתם את מצב הרוח.
  • בזמן שאתם יושבים מול מחשב או מול טלוויזיה, בצעו מספר תרגילים בישיבה – לרגליים, ידיים, צוואר. גם מתיחה יכולה להיות מצוינת בשביל להזרים את הדם לאיברים. מי יודע, אולי תגיעו למחשבות יצירתיות :-) ואם כבר מדברים על מחשבות יצירתיות - תהיו יצירתיים, תמציאו רעיונות חדשים לפעילות יומיומית מהנה שלא דורשת הרבה השקעה.

בקיצור נצלו כל רגע פנוי לפעילות, תחוו בעצמכם איזו הרגשה טובה זה נותן לכם ואם בנוסף תרצו להגיע לחדר כושר, חוג התעמלות מכל סוג שהוא או כל פעילות גופנית מסודרת אחרת, רק תרוויחו!

קדימה – בתנועה מהנה לעבר המטרה!